Gdynia.pl - O sile marzeń i sile kobiet z niezwykłą gdynianką

October 9, 2018

Jest najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi. Na co dzień łączy pasję z macierzyństwem. W środę, 10 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się spotkanie z niezwykłą gdynianką – Bogumiłą Raulin. Opowie ona o osiąganiu celów, podejmowaniu wyzwań i o tym, jak to wszystko pogodzić z wychowywaniem dziecka. Wstęp wolny.

Podczas tego spotkania gdynianie będą mogli się zainspirować i przekonać się, że będąc rodzicem nadal można z powodzeniem realizować swoje zainteresowania. 10 października, o godz. 18.30, w sali audytoryjnej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego odbędzie się prelekcja gdynianki i kobiety z pasją - Miłki Raulin. Podczas spotkania „Siła marzeń – siła kobiet” opowie ona o swojej miłości do gór, wyzwaniach i przekraczaniu granic ludzkich możliwości, a także o wielu trudnościach, które musiała pokonać, aby osiągnąć wyznaczony cel. Podpowie też, jak będąc mamą nie zapomnieć o sobie, skąd czerpać motywację do pokonywania codziennych przeszkód oraz jak budować pewność siebie.

 

– To spotkanie jest doskonałą okazją, by poznać wyjątkową osobę. Szczególnie zapraszam kobiety, zwłaszcza matki, które będą mogły posłuchać, że czasem chwila rozłąki, podczas której spełniamy swoje plany zawodowe lub marzenia, może pogłębić relacje rodzic-dziecko. Bo spełniona mama to szczęśliwa mama i szczęśliwa rodzina – mówi Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny i współorganizatorka spotkania.

Spotkanie ma charakter otwarty. Mogą wziąć w nim udział wszyscy zainteresowani mieszkańcy. 

 

Link do całego materiału :

 

https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/o-sile-marzen-i-sile-kobiet-z-niezwykla-gdynianka,529224

 

 

 

 

 
Bogumiła Raulin zapisała się na kartach historii Gdyni i Kaszub. 22 maja br. wspięła się na Mount Everest i zdobyła Koronę Ziemi. Jej droga do sukcesu była jednak długa. Projekt Korona Ziemi rozpoczął się w 2011 roku. Miłka co roku zdobywała kolejny najwyższy szczyt na danym kontynencie. Są to: Mont Blanc (4810 m n.p.m), Kilimandżaro (5895 m n.p.m), Elbrus (5642 m n.p.m), Aconcagua (6962 m n.p.m), Góra Kościuszki (2230 m n.p.m), Piramida Cartensza (4884 m n.p.m), McKinley/Denali (6194 m n.p.m), Mount Vinson (4897 m n.p.m) oraz Mount Everest (8848 m n.p.m). Wszystko w ramach projektu „Siła Marzeń”. Bo zdobycie Korony Ziemi to był jej cel i marzenie. Na pomysł projektu wpadła w 2011 roku. W swojej kolekcji miała już wtedy Mont Blanc i Kilimandżaro. Pomyślała jednak, że może osiągnąć więcej i tak też zrobiła.

Miłka pochodzi z Gdyni, ale obecnie mieszka w Warszawie. Z wykształcenia i zawodu - magister trakcji elektrycznej. Z zamiłowania - podróżniczka, miłośniczka wspinaczki wysokogórskiej, szybownictwa i motocrossu. Jest mamą Jeremiego. Została dziesiątą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi.

Please reload